Ściany z mchu

Ściana z mchu to alternatywa dla zielonej ściany i idealne rozwiązanie dla domu, biur, hoteli, restauracji jako naturalna dekoracja roślinna niewymagająca żadnej pielęgnacji, nawadniania czy oświetlenia.

Mech na ścianie to oryginalna dekoracja, wprost z natury odpowiednia do każdego wnętrza, bez ograniczeń. Mchy świetnie sprawdzają się w łazienkach dzięki wysokiej wilgotności powietrza a brak naturalnego oświetlenia nie jest w tym przypadku problemem. Aby zielona ścian z mchu zachowała świeżość nie należy jej wystawiać na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, wody, nie możemy jej również zraszać.

Zielone ściany z chrobotka, mchu poduszkowego i leśnego oraz stabilizowane rośliny są w 100% naturalne, bezpieczne dla ludzi i zwierząt. Materiały użyte do ich utrwalenia są ekologiczne. Jedyne czego potrzebują to wilgotność powietrza od 35 do 65% (standardowa wilgotność). Mech jest również naturalnym miernikiem wilgotności powietrza, ponieważ ma właściwości higroskopijne. Jest elastyczny i miękki, gdy powietrze wokół Nas ma odpowiedni stopień wilgotności. Ściana z mchu jest antystatyczna, czyli nie przyciąga kurzu.

Możliwe jest pokrycie mchem nawet bardzo dużych powierzchni, całości lub fragmentu ściany, ale również można go wykorzystać do stworzenia drobnych elementów jak napisy z logo, czy elementy dekoracji wnętrz typu misy z mchem. Z mchu możemy stworzyć naturalne obrazy dopasowane do każdego wnętrza. Mech poduszkowy jest idealnym materiałem do stworzenia mapy świata bądź wybranego kontynentu. Jeżeli chcesz, aby Twoja firma posiadała unikalne logo mchu, bądź zieloną ścianę z podświetlanym logo, dla nas nie będzie to żaden problem.

Panele z mchu pasują do wnętrza w stylu skandynawskim, minimalistycznym i klasycznym. Mech sprawi, że Twoje wnętrze zyska naturalnego charakteru. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu aranżacji zieleni we wnętrzach możesz wykorzystać białe puste ściany i zamienić je w bujny leśny obraz.

Mech montowany jest na panelach odpowiednich rozmiarów. Kompozycja może oprócz mchu zawierać również inne rośliny takie jak paprocie czy oliwnik. Realizację może poprzedzać projekt bądź wizualizacja. Wszystkie panele wykonywane są na indywidualne zamówienie.

Ściany z mchu tworzymy z chrobotka reniferowego oraz mchu leśnego płaskiego i poduszkowego. Do kompozycji wykorzystujemy również rośliny stabilizowane.

Gdzie zastosować:

  • w hotelach i restauracjach jako dekoracja ścian
  • na recepcji jako panel z podświetloną nazwą
  • w biurach i budynkach użyteczności publicznej
  • w domach prywatnych
  • logo firmy
  • piktogramy
  • napisy z mchu
  • elementy dekoracji wnętrz tj. misy drewniane z mchem, kule z mchu

Logo z żywego mchu to nieszablonowe rozwiązanie. Wykonamy je dla Państwa na indywidualne zamówienie, mamy nieograniczone możliwości tworzenia wzorów i kształtów. Logo z mchu mimo, że jest naturalne nie wymaga specjalnego traktowania. Logo z mchu może być podświetlone.
Wyróżnić się z pośród konkurencji jest coraz trudniej. Niebanalne logo które wita na wejściu Państwa klienta na pewno wywoła efekt „wow” i zapadnie w pamięć każdemu.

Koszt 1 m2 chrobotka reniferowego: 1190,00 pln netto. Panele z mchu wykonujemy każdorazowo na indywidualne zamówienie (dowolny wymiar).

Umów się na konsultację i poznaj możliwości ściany mech

    Call Now Button