Obrazy z roślin

Unikalny system do tworzenia kompozycji roślinnych – Pixel Garden

Ogrody wertykalne Pixel Garden to moduły do budowania ogrodów, które sprawdzają się jako oryginalna metoda sadzenia roślin, w taki sposób, aby mogły się one komponować w postaci ścianek, obrazów czy wertykalnych dekoracji z roślin. Chcemy zaproponować nowatorskie rozwiazania, które wyróżniają się:

 • bujnością kompozycji
 • około 45-50 roślin na m2,
 • ekologiczne tworzywo,
 • moduły pochodzą w całości z recyklingowanego plastiku
 • moduły oraz większość elementów wykonywanych jest w Europie.

Kwiatowe ściany to nowoczesny system zaprojektowany specjalnie do tworzenia unikalnych, pionowych kompozycji z roślin. Jest on odpowiedni dla wszystkich, którzy nie mają miejsca na tradycyjną uprawę zieleni w swoich wnętrzach, natomiast próbując alternatywnej metody uprawy roślin, mogą wnieść do nich powiew świeżości i elegancji. Dzięki zastosowaniu naszego systemu Pixel Garden, staje się to możliwe!

Co to jest system ogrodów wertykalnych Pixel Garden?

Nasz system budowania ogrodów wertykalnych to układane kaskadowo boksy z wyjmowalnymi doniczkami. Każdy boks składa się z dwóch doniczek, przez co możemy dowolnie organizować naszą kompozycję. Dzięki możliwości ich wyjmowania łatwiejszym staje się dostęp do roślin przy ich pielęgnowaniu, a także serwisowanie całej zielonej ściany. Ogród wertykalny Pixel Garden doskonale sprawdza się jako oryginalne rozwiązanie do zainstalowania w mieszkaniach prywatnych, miejscach publicznych, wewnątrz budynków, oraz na tarasach i balkonach. W swojej ofercie posiadamy zarówno aranżacje na ścienne, jak i ściany mobilne, stanowiących rodzaj parawanu. Dzięki wbudowanemu systemowi, nawadnianie zielonej ściany Pixel Garden nie wymaga podlewania każdej rośliny z osobna, natomiast wlewając wodę w podstawę ściany ogrodu, przepływa ona po jej powierzchni nawadniając ścianę z roślinami równomiernie.

Jak wygląda moduł do budowania ogrodów wertykalnych?

Zastanówmy się ile miejsca możemy poświęcić na montaż ścian kwiatowych z systemem Pixel Garden? Obecnie oferujemy boksy w dwóch wariantach kolorystycznych (szary i czarny), które można ze sobą łączyć w różnych kombinacjach zwiększając tym samym powierzchnię naszego ogrodu wertykalnego. Możliwe jest także wykonanie aranżacji wnętrz na specjalne życzenie, o innych, niż proponowane przez nas wymiarach. Zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami w celu poznania szerszej oferty zagospodarowania pionowych powierzchni i uzyskania odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania dotyczące ściany kwiatowej, naszych modułów czy budowy ogrodu wertykalnego Pixel Garden.

Jaka jest optymalna ilość modułów dla 1 m2?

Optymalna ilość modułów dla wypełnienia 1m2 wynosi 15-18 sztuk o wymiarach 298,5 mm x 186 mm, w zależności od rozkładu modułów.

Jakie rośliny możemy uprawiać w systemie Pixel Garden?

Każdy rodzaj ogrodu Pixel Garden cechuje unikatowy styl, dlatego lista takich roślin jest długa i wypełnia ją wiele roślin zielonych oraz kwitnacych, które stanowić będą obfitą warstwę roślinności na naszej ścianie kwiatowej i dają ogromne możliwości aranżacyjne. Moduł do budowania ogrodów Pixel Garden nadaje się również do sadzenia roślin tworzących kontrastujące kolorystycznie kompozycje. Rośliny o kwiatach fioletowych, białych czy niebieskich będą stanowiły świetne uzupełnienie chłodnych wnętrz, a rośliny w kolorze żółtym, czerwonym, bądź pomarańczowym ożywią nasz salon i wniosą do niego trochę energii. Przy doborze roślin powinniśmy wziąć pod uwagę okres ich kwitnienia, tworząc kompozycje sezonowe, bądź całoroczne. Zainstalowanie wertykalnego ogrodu wypełnionego oprócz traw ozdobnych i ziół, lawendą, wniesie nam zapach do sypialni, zapewniając zdrowy i głęboki sen. Jednak system Pixel Garden świetnie spełnia swoją funkcję także przy uprawie np.: ziół do kuchni tj.: bazylia, tymianek czy mięta. Możemy bez problemu zasadzić w nim ostre papryczki chili, bądź sadzonki truskawek czy poziomek. Dlatego nasz system ogrodów wertykalnych staje się uniwersalną metodą służącą nie tyle miłośnikom zieleni, ale także pomocną ogrodnikom, pragnącym uprawiać swoje ulubione rośliny we wnętrzu własnego domu czy biura.

Jak pielęgnować swoje zielone ściany?

Uprawa zielonych ścian w sposób wertykalny nie wymaga ani specjalistycznej wiedzy, ani dużego wysiłku. Pielęgnacja ścian kwiatowych nie wymaga dużo troski, jednak ważnym jest, aby zapewnić roślinom odpowiednią ilości światła, substancji odżywczych oraz wody. Rośliny nie powinny być umieszczone w miejscach o nadmiernym oświetleniu i wietrznych lub wilgotnych i suchych. Sadzimy je zachowując zasadę piętrowości, wpływa to na estetykę naszej kompozycji, eksponując rośliny w taki sposób, aby się nie zasłaniały, przez co aranżacja przestrzeni na naszej ścianie stanie się niemalże dziełem sztuki. Nie wszystkie rośliny jednak nadają się do uprawy w sposób wertykalny, dlatego nasi specjaliści po wnikliwej konsultacji dobiorą odpowiednie rośliny do danego wnętrza. Zielone ściany i ogrody wertykalne to nasze życie. Jako firma zajmująca się różnego rodzaju nasadzeniami jesteśmy w stanie udzielić Ci każdej porady, dotyczącej budowania ogrodów wertykalnych, tego jakie rośliny wybrać, w jaki sposób je pielęgnować i jak sprawić, aby kwitły przez cały rok. Zdajemy sobie sprawę, że idea wertykalnych ogrodów jest dla wielu osób nowa, dlatego oferujemy Ci wszelką pomoc, oraz informację, a także swój serwis, w razie problemów z pielęgnacją roślin.

Jaki jest system nawadniania ogrodów wertykalnych Pixel Garden?

System nawadniania chroniony zgłoszeniem patentowym Pixel Garden nie wymaga dużego wysiłku. System pomp samoistnie rozprowadza wodę z wbudowanego zbiornika. Możemy podłączyć go do sieci wodociągowej, bądź napełniać ręcznie. System cyrkuluje wodę, dostarczając ja we wskazanym przez nas czasie, przez co ściana jest cały czas automatycznie nawadniana. Oczywiście możemy także podlewać nasze rośliny ręczenie, podlewając całą ścianę przy pomocy konewki czy węża ogrodowego. W zależności od możliwości oferujemy podłączenie ściany do inteligentnego systemu nawadniania, lub do prostego systemu grawitacyjnego. Systemy dostosowane są do możliwości danego pomieszczenia. Nasz zespół zawsze znajdzie odpowiednie rozwiązanie do każdej przestrzeni.

Ogród wertykalny to prawdziwe dzieło sztuki!

System ogrodów wertykalnych Pixel Garden to mozaika wielu roślin, pnączy czy kwiatów, które świetnie się prezentują, oraz są naturalnym elementem w naszych wnętrzach. Stanowiąc nowoczesne formy o różnych wielkościach jesteśmy w stanie stworzyć różnego rodzaju kompozycje w postaci całej ściany porośniętej bujną roślinnością lub w postaci mobilnej ściany działowej, stanowiącej żywą kurtynę. Ogrody wertykalne to unikatowy system, który zawieszony na ścianie, ożywi twój dom, biuro lub salon, dodając mu tym samym trochę zielonego i eleganckiego charakteru. Nasz system budowania ogrodów wertykalnych Pixel Garden wyznacza nowe standardy, które doskonale sprawdzają się, jako bujne ściany kwiatowe urozmaicając wiele przestrzeni nie tylko prywatnych, ale i publicznych takich jak centra handlowe, kawiarnie i restauracje, oraz hotele.

Ogród na ścianie ożywi każdą przestrzeń!

Ściany z zainstalowanym systemem Pixel Garden przywodzą na myśl tropikalne regiony z dżungli amazońskiej i wypełnią naszą przestrzeń klimatem niczym z lasu deszczowego, zaklętego w system pionowych ogrodów. Dzięki zdolnością roślin do filtrowania powietrza, uprawa ogrodów wertykalnych świetnie nadaje się do wnętrz także jako oczyszczacz powietrza. Rośliny nawadniają i oczyszczają powietrze z toksyn, wpływają na nas relaksacyjnie, dotleniając powietrze i dbając o jego poziom wilgotności, wprowadzając do wnętrza świeżość i nowoczesny styl. Do tego mogą służyć jako naturalne ekrany dźwiękochłonne. Tego typu dekoracja to nowoczesne rozwiązanie dla każdego, kto nie stawia jedynie na nowoczesną technologię, ale dba także o kontakt z naturą czy kwestie ekologii.

W razie wszelkich pytań związanych z instalacją, aranżacją, oraz pielęgnacją Pixel Garden zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Obiecujemy stworzenie dla Państwa wymarzonej dekoracji, oraz wyjątkowej przestrzeni zielonej. Produkty z serii pixel garden są na wyciągnięcie ręki.

pixele

Dostępne rozmiary:

 • PG14 (średnica doniczki 140 mm).

Dostępne kolory:

 • jasnoszary,
 • czarny

Ilość modułów na 1m2:

 • 15 – 18 szt. modułów PG14

Gdzie zastosować zielone ściany:

 • hotelowe lobby i restauracja jako wystrój przestrzeni i wnętrz
 • bar, jako „praktyczny” zielnik
 • biuro, jako ozdobę, nośnik reklamowy czy strefę relaksu,
 • w mieszkaniu jako alternatywa dla zwykłych kwietników,
 • na tarasie jako mini ogródek gdzie posadzisz swoje ulubione kwiaty, zielone i aromatyczne zioła i owoce.

Obrazy z roślin

Nasze doświadczenie pozwala stworzyć każde kompozycje roślinne. Mamy szereg rozwiązań i możliwość zarówno w aranżacji jak i realizacji roślinności w biurze czy budynku Twojej firmy. Zadbamy o każdą przestrzeń, tak aby zieleń dała niesamowity efekt w miejscu pracy, domu i każdym wnętrzu. Nasza oferta i produkty wypełnią roślinnością Twoją przestrzeń życiową.

Obrazy z roślin to unikalna propozycja dla osób, które chcą mieć kawałek ogrodu a niestety nie mają na to miejsca. Ta dekoracja może mieć minimalny rozmiar 60cm x 40 cm + rama według projektu.

Roślinne obrazy to nowa propozycja na rynku, która obejmuje stworzenie kompozycji roślin i umieszczenie jej w ramie drewnianej lub aluminiowej o dowolnych wymiarach. Proponujemy gotowe obrazy o wymiarach 100 cm x 170 cm w czterech wariantach kolrostycznych:

Call Now Button